O altă competiție de karate

Sâmbătă, 12 octombrie 2019, a avut loc Competiția ,,Cupa Speranței” QWAN KI DO (Ediţia a II-a), desfăşurată la Botoșani. La competiție a participat şi Clubul Sportiv HONG HA din RĂDĂUȚI, în cadrul căruia sunt înscrişi şapte dintre copiii noştri (șase clasându-se între câştigători).

Astfel, la proba tehnică, Rafael și Sebastian au obţinut premiul I, iar Gabriel, Petruța şi Andrew, premiile II şi III.

La lupte, Sebastian a obţinut premiul I, iar Daria și Petruța s-au clasat pe locul II, respectiv III.

Cei șase câştigători au avut o reprezentație remarcabilă; munca intensă la antrenamentele săptămânale, dăruirea, perseverența şi pasiunea lor față de sport dând roade.

Îi mulţumim domnului antrenor care s-a ocupat de pregătirea copiilor noştri, Vo Su Edison Muha (centura neagră, 3 DANG), faţă de care nutrim cele mai sincere aprecieri!